Peníze od nás - posuňte svůj život dál

24. ledna 2013 v 4:34
Pokud jste někdy obdrželi e-maily říkat určité společnosti nebo organizace naléhavě potřebuje vaše osobní údaje, můžete si být podrobeny phishingu. Phishingové podvody jsou způsoby, jak lidé používají k získání osobních informací z vás, ať už je to vaše přihlašovací jméno, heslo, kreditní karty nebo čísla bankovních účtů, nebo jakékoli jiné informace, které mohou využít pro přístup k účtu nebo získat peníze.

Na podvody se často objevují ve formě oficiální vyhlížející e-mail, kompletní s společnosti loga, hlavičkové papíry nebo jiné identifikací faktorů, které na první pohled, může vypadat jako skutečné řešení. Mohou také obsahovat odkaz, který vás zavede na stránky, které také se objeví oficiální, ačkoli oba e-mail a webové stránky jsou pouze pečlivě řemeslně fasády chtěl napálit vás do poskytování informací.

Strach je společný motivační faktor pro phisherů, a zpráva může obsahovat naléhavou výzvu k akci vyděsit lidi do okamžitou reakci. Předmět linie se mohou objevit ve všech tučně s "varováním" nebo "varování", zatímco zpráva sama o sobě může uvést váš účet bude omezena nebo uzavřena, dokud si ověřit informace, podvod je výzvou k poskytnutí.

Běžné phishingové podvody jsou posláni pod rouškou bank a finančních institucí, ačkoli oni mohou pocházet z jakékoliv společnosti nebo subjektu, skutečné nebo smyšlené, a dokonce i místa, s nímž jste ještě nikdy neudělali podnikání.

Phishingové podvody jsou tak na denním pořádku, že Anti-Phishing zákon z roku 2005 byla navržena, ale stále čeká na schválení. Pokud Výbor pro soudnictví pošle dolů řádek a je nakonec schválen, budou shledány vinnými z phishingu pod rouškou firemní webové stránky nebo e-maily by mohl být vystaven na 25.000 dolarů pokuty, pět let vězení, nebo obojí.
Jak se chránit před stal phishing obětí

Můžete chránit před oběťmi na phishingový podvod tím, že se velmi bdělí o chrání vaše osobní údaje. I když e-mail nebo webové stránky, které jste použili e-mailový odkaz pro přístup vypadá oficiální, nikdy poskytnout informace, pokud máte sebemenší pochybnosti. Místo toho navštivte hlavní stránky organizace bez použití odkazu a obraťte se na společnost se zeptat, jestli je to ve skutečnosti, pošleme e-mail. Volání je mohou fungovat lépe, než e-mailem, aby jste mluvit s opravdovým zástupcem.

Pečlivě zkoumali e-mailovou adresu odesílatele může poskytnout další vodítko. Phishingové podvody mohou často pocházejí z volných e-mailových programů nebo podivně vypadající stránky, ačkoli jiní mohou být zaslány z toho, co vypadá jako společnosti skutečné webové stránky, jako je as@companywebsite.com.

Používáte-li jakékoli on-line stránky pro nákupy nebo jiných peněžních transakcí, jen dát na minimum množství informací potřebných k dokončení prodeje nebo transakci. Přeskočit poskytnou veškeré volitelné informace, pokud je to možné, protože informace uložené v databázi lze dostat do nesprávných rukou.

Pravidelně skenování váš osobní počítač na přítomnost virů, adware a spyware mohou pomoci udržet vaše data v bezpečí, jak lze odstranit soubory cookie, které sledují své internetové pohyby.

Máte-li jakékoli pochybnosti o konkrétní webové stránky nebo e-mailu, věřit svému střeva. Je vždy lepší být v bezpečí, než si přeje jste nebyl phishingu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama