Nestíhám splácet - My vám pomůžeme

24. ledna 2013 v 4:27
Platební své dluhy včas je nejen dobré finanční praxe, ale může také pomoci své kreditní skóre. Věřitelé a banky mohou nahlásit pozdních plateb úřadů úvěru zpravodajské jakmile vynecháte platbu nebo platit své účty a úvěry den pozdě. Ačkoli mnoho věřitelé a banky vám může dát okno příležitosti, známý jako odkladu, aby vaše platby bez jakýchkoli negativních finančních důsledků, které mají právní možnost hlásit opožděným platbám.

Vyhnout se svým opožděným platbám může vést k úvěrům s lepšími podmínkami, včetně nižších finančních kurzů, úrokových sazeb a větší úvěrových limitů. Vaše kreditní zprávy obvykle vykazují negativní zprávy z věřitelů, a mohou dále zahrnovat informace týkající se rozsahu svých pozdních plateb. Například, pokud věřitel hlášeny si opožděným platbám, může to oznámit rozsah kriminality - pokud jste byli 90 dnů pozdě dělat platbu, bude vaše zpráva obsahovat tyto informace. Skutečnost, si bylo 90 dní později, místo toho, aby 30 dnů, například, mohou negativně ovlivnit budoucí úvěru.

Státní zákony obecně pokrývají praktiky věřitelů nebo podniků sběru poplatky za pozdní z prodlení. Státní lichva zákon může stanovit stropy na množství pozdních poplatků, které věřitelé mohou shromažďovat, druhy pozdních poplatků, které můžete sbírat, když mohou vybírat poplatky za pozdní, a požadavky na zveřejňování. Ve většině jurisdikcích, mohou věřitelé a podniky vybírat poplatky za pozdní, pokud jsou v souladu s platnými zákonnými pozdních poplatků předpisů.

Federální zákony platí také do pozdních poplatků ustanovení. Podle federální Credit praktikách pravidla, Federal Trade Commission umožňuje společnosti vydávající kreditní karty, financování a úvěrových institucí, a maloobchodní obchodníci používat pozdní poplatků doložky ve většině případů. Tyto strany mohou vybírat poplatky za pozdní a zprávu pozdní platby úvěrovými institucemi, pokud svá hodnocení na nezaplacených úvěrů částky. Jinými slovy, může věřitel neúčtuje za pozdní poplatek jen proto, že jste nezaplatil dříve neplacenou pozdní poplatek. Nicméně, může věřitel posoudit pozdní poplatek proti vám, pokud se vám nepodařilo platit původní závazky z úvěrů na čas.

Kongres schválil federální postupy úvěrování, pravidlo na ochranu spotřebitele před klamavým úvěrové praktiky. Zákon nabyl účinnosti v roce 1985. Ačkoli Credit Practices článek se nevztahuje na obchodní a rezidenční nemovitosti, podobné federální zákony chrání spotřebitele. Federální rezervní úřad spravuje podobná pravidla zakazující úvěrů od používání pozdní poplatků doložek ve svých úvěrových dokumentů, které mají vliv na penalizace spotřebitele pro neplacení poplatky za pozdní včas. Federální zákony také zakazují věřitelů a věřitelů z používání pyramiding pozdní poplatek hodnocení. Pyramiding poplatky za pozdní nespravedlivě trestat dlužníky tím, že jim platit další poplatky za pozdní prostě za to, že vrátil jejich původní pozdní poplatky.

Státy mohou regulovat použití pozdních poplatků tím, že vyžaduje věřitele a podniky, aby zveřejnily své poplatky za pozdní písemně. Například, může státní zákony umožňují, aby věřitelé používat poplatky za pozdní v případě, že zveřejní je na počátku podpisu smlouvy. Pokud váš stát nařídí zvláštní písemné zveřejnění, musí váš věřitel zveřejnit výši pozdní poplatku, datum je hodnotí pozdní poplatek, a sankce za neplacení svých původních dluhů. Kromě toho může váš stav rovněž umožnit použití zpožděné poplatky pouze v některých typů smluv, jako jsou skutečné dohody nemovitostí leasingu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama