Kreditní karta - dluhy - my půjčíme - klikněte v menu na odkaz

24. ledna 2013 v 4:39
S příchodem kreditní karty, svět se více k bezhotovostní společnosti každý den. Kreditní karty jsou nyní složité součástí společnosti jako celku. Jak léta plynou, více jedinců stanou závislými na těchto plastových karet pro finanční platby a bezpečnosti. Ale nebylo to tak dávno, že tyto karty nejsou ani v existenci.

Pojem nákupu zboží na úvěr existovaly dávno před vynálezem kreditních karet. Prvních průkopníků v americké historii užil "náboje" systém v zemi obchodech, nákup zboží na úvěr, dokud nebyli schopni zaplatit. Jak čas plynul, byla kreditní systém vyvinutý, která představila finanční hranice na úvěr vzniklé, jakož i časové rámce, pro které chcete splácet.

V roce 1920, ropné společnosti a hotelové řetězce v USA vydány jedny z prvních forem kreditních karet pro své zákazníky, zmírnění tlaku, že bude muset platit v hotovosti. V Diner Club kreditní karta byla zavedena na trh v USA v roce 1950. To dovolilo zákazníkům, kteří jedli v restauracích, které se zúčastnily tohoto programu účtovat si jídlo, na rozdíl od hotovosti. Club zaplatil restauraci na jídlo svým zákazníkům spotřebované a na konci každého měsíce, Club držitelé musela vrátit do restaurace je klub pro svého účtu v plné výši.

První kreditní karta vydaná bankou byla nazývána "Charge-It". To bylo vynalezeno v roce 1946 John Biggins z Flatbush National Bank, Brooklyn, NY. Zákazníci koupili zboží na úvěr od místních obchodníků, které by banka platí. Později by banka účtovat svým zákazníkům za vrácení. O deset let později, v roce 1958, American Express zahájila svou první kreditní kartu s Bank of America následujícím obleku. Vzhledem k tomu, že bylo tak snadné použití, popularita těchto kreditních karet byla téměř okamžitá. BankAmericard lišil od ostatních kreditních karet v tom, že nahromaděné dluhy nemusely být vrácena v plné výši na konci každého měsíce. Zákazníci měli možnost provést částečné platby na své účty na měsíční bázi, aby snížily svůj dluh. Za účelem zachování této služby, byla měsíční úrok umístěn na zůstatku.

Během 1960, další společnosti začaly zavedení své karty na trhu, to vše při hlásání mnoho výhod, kterým se přijímá kreditní karty systému. Brzy společnosti vydávající kreditní karty byly hromadné rozesílání své produkty spotřebitelům po celé zemi, a to i těch, kteří nebyli o ně požádaly. Tato výzva Kongres v polovině 1970 na místo nařízení o stále rostoucí odvětví, kterým se zakazuje tuto praxi.

Novější, jsou vyspělejší verze kreditních karet byly zavedeny na trhu neustále uspokojit rostoucí poptávku spotřebitelů. Debetní karty a předplacené kreditní karty dále usnadňovat finanční úhradu zboží a služeb bez použití hotovosti. Není pochyb o tom, že kreditní karta revoluci způsob, jakým spotřebitelé obchod. Ačkoli některé alternativy k "plast" se objevují na scéně dnes, takový jako on-line platební služby, implantované čipy, atd., kreditní karty i nadále dominovat trhu. Kreditní karty udělali obrovský dopad na společnosti, které se projeví na mnoho let dopředu.

Na OneLoanSource.com my vám pomůžeme se získáním úvěru. Naše stránky se zaměřují na osobní půjčky pro lidi se špatnou úvěrovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama